Wednesday, October 6, 2010

Projektis osaleja meelespea!

Selleks, et kõigil oleks kõikidel väljasõitudel kõikse parem, järgmine neid reegleid.


Projektis osalejate meelespea

Mõned punktid mis tasuks kindlasti meelde jätta

Esitluse sisu:

· Sul on aega umbes 10 minutit, et rääkida oma oma koolist. Üldjoontes tuleks selle aja sees kindlasti tutvustada:

o Erialasid – selle juures tuleks rääkida mida koolis õpetatakse ja kellena on võimalik pärast kooli lõpetamist töötada.

o Sisseastumistingimustest – kuidas peaks gümnasist ennast ette valmistama

o Kooli õpitingimustest ja sisekultuuris (klassid, laborid, ühikad, vorm, kord jne)

Need on kolm põhilist asja milles Sul tuleb ennast väga hästi kurssi viia. Ilmselt ei oska sa vastata kõigile küsimustele. Siis ei pea sa ennast kuidagi halvasti tundma, tuleb kergelt vabandanda ja öelda, et Sa pole selle erialatudeng aga võta küsijalt kontaktandmed ja kirjuta talle või anna küsimus ja kontakt edasi oma kooli avalike suhete juhile.

Nalja tegemine on omal kohal kuid peaks olema mõõdukas ja taktitundeline, nii, et terve esitlus üks suur nali poleksJ

Kõigest muust:

· Kampaania ei alga mitte siis kui tuleb sinu kord esineda vaid siis kui jõutakse koolist nägemiskaugusesse, see tähendab et iga asi mida õpilased näevad meid tegemas mõjutab ka nende arvamust meist ja järelikult ka sellest koolist mida me esindame, seega tuleb olla väga tähelepanelik kuidas käitutakse.

· Kindlasti ei tohiks:

o Teha kooli territooriumil suitsu

o Naerda kõva häälega üle koolimaja

o Suhtuda gümnaasiumi õpilastesse üleolevuse või ülbusega

o Käituda muul viisil mis jätaks meist halva või labase mulje

Kindlasti peaks olema:

o Viisakas ja sõbralik kõikide inimeste vastu kellega projekti käigus kokku puututakse

o Abivalmis juhul kui projekti tegijatel peaks minema abi vaja (tehnika ülesseadmisel ja muude asjadega)

o Julge! Rääkima peab oma koolist julgesti ja heameelega, peab paistma välja, et sulle meeldib selles koolis õppida ja see on üks hea koht kus olla

· Presentatsioonide ajal tuleb jälgida hoolega neid, kes presentatsiooni teevad, mis siis et sa oled kuulnud nende juttu võib-olla juba kümme korda, kui meie tähelepanu on suunatud nendele siis see aitab ka teiste tähelepanu presenteerijate peal hoida. Külalistena jälgitakse meid eriti tähelepanelikult ja kui me ise ei viitis üksteise juttu kuulata siis see mõjub ka gümnasistidele väga kehvasti. SEE ON VÄGA TÄHTIS

· Mingil juhul ei tohi samal ajal teiste tudengitega juttu ajada või käija pidevalt uksest välja ja tagasi - kõige hullem suitsu tegema ja siis selle hõnguga saali tagasi tulla. Kui muidu ei saa siis tuleb minna ühe korra välja ja sinna ka infotundide lõpuni jääda kuid küsimuste vastuste ajaks peab olema tagasi.

· Oma koolist tuleb rääkida ka viisakalt ja sõbralikult, tudengid peaksid hoiduma oma kooli reklaamimast kui vingete saunaõhtute ja pidudega kohta, vaid peavad jääma viisakaks ja korrektseks ning gümnasisti suhtes sõbralikuks. Pea meeles, et me ei võistle omavahel ja laused stiilis „ja meil on parem kui selles või selles koolis“ tuleks mõnda teise kohta jätta.

Kahepäevased väljasõidud:

Oled ilmselt märganud, et siin materjalis on päris palju käske ja keelde ja üpris vähe motiveerivat teksti. Põhjus on väga lihtne – väljasõidu päevad on küll pingelised ja tööd täis kuid ometi – kus tudengid koos seal on meeleolu ikka heaJ

Seoses sellega peab ikka meelde tuletama, et kahepäevastel väljasõitudel peab just õhtuste „seminaride“ ajal mõtlema ka järgmisele päevale. Ehk siis mõlemad päevad on täispikad tööpäevad ja võid kindel olla, et lühikseks jäänud öö või alkoholi tarbimine jätab esitluse kvaliteedile oma jälje. Suhtume sellesse väga karmilt ja kes hommikul konditsioonis pole saadetakse lihtsalt koju.

Kõiki neid reegleid järgides säilitame endast hea mulje ja kvaliteetse töö. Lõbus on meil niikuiniiJ

No comments:

Post a Comment